V dnešnej dobe šiltovky predstavujú štýlový a originálny módny doplnok. Patria medzi jeden z mnoho typov pokrývok hlavy. Obľubujú ju nie len chalani, ale aj dievčatá, muži a ženy, rôzne vekové kategórie.

Ich história vás asi neprekvapí.

Baseball cap – dnes známa šiltovka, existuje z čias amerického baseballu, kde boli uvedené mená klubov, logá a farebne ladili s oficiálnymi farbami tímu.

Od 1900 roku tvorili šiltovky neodmysliteľnú súčasť pre “Brooklynský štýl”. Počas 1980 roku vznikli šiltovky tzv. snapback štýlu, kde už bolo možné, vďaka zadnej nastaviteľnej časti, regulovať ich veľkosť.

Časom sa zmodernizovali a tvorili podstatnú časť imidžu rapperov , hip hop štýlu, ale aj skejterov.

Dnes patrí šiltovka nie len do pánskeho, ale aj do dámskeho šatníka ako nápaditý a originálny módny doplnok. Dotvára a zvýrazňuje vašu osobnosť a váš štýl.

DÔLEŽITÉ JE SI VYBRAŤ SPRÁVNU ŠILTOVKU, PRETOŽE SÚ RÔZNE TVARY, STRIHY, U NIEKTORÝCH AJ VEĽKOSTI A TREBA SA VYVAROVAŤ, ABY NÁM ŠILTOVKA NEBOLA PRÍLIŠ VOĽNÁ.

JEDNOFAREBNÉ
Je to klasika, čo extra nezaujme, ale ani zbytočne neublíži vášmu looku.

S POTLAČOU
Trendy sú šiltovky s nápaditými vtipnými nápismi, ale aj s farebnou potlačou. Dokonca sú obchody, kde si môžete navrhnúť vlastnú šiltovku úplne na mieru, od výberu typu, farby až po potlač.

TRUCKERKY – ŠILTOVKY SO SIEŤKOVANOU ZADNOU STRANOU
Vznikli v priebehu 80. rokoch, od vtedy ju začali nosiť vo veľkom poľnohospodári, farmári, vodiči náklaďákov a iní pracovníci na vidieku. Vďaka tomu tento typ šiltovky nazvali trucker.

Na začiatku roka 2000 sa dostávajú do popredia ako forma trendy doplnkov s použitím rôznych farieb a aj vtipných potlačí a už dávno nepatria len do farmárskeho šatníka.

FIDELKY
Začali ich používať počas vojny v Kórei alebo aj vietnamskej vojny, keď ešte nebola potrebná/požadovaná bojová prilba. S veľkou obľubou ju nosil aj Fidel Castro, dnes je to stále využívaný, pohodlný a praktický druh šiltovky.

ŠILTOVKY S ROVNÝM ŠILTOM
Tento typ preferujú vo svojom základnom outfite skejteri, hiphoperi a rapperi. V obchodoch nájdete rôzne svetoznáme značky, ktoré ich ponúkajú. Dnes, ale patria medzi najobľúbenejší typ šiltoviek aj medzi nami, obyčajnými ľuďmi, v kombinácií s teplákmi, s džínsami, chino nohavicami, džínsovou košeľou alebo jednoduchým tričkom, tielkom.

ŠILTOVKY S OHNUTÝM ŠILTOM
Je to ideálny doplnok na každodenné nosenie počas letných dní. Okrem ochrannej funkcii môže byť aj trendy originálny doplňujúci prvok celého vašeho outfitu pri prechádzkach, športovaní, turistike, ale aj nákupoch či brázdením mestom.

Ohnuté šilty sú starou dobrou klasikou. Obľubujú ju aj športovci predovšetkým páni na golfovom ihrisku.

Takmer každý športový klub vyrába šiltovky s ohnutým šiltom s ich logom a v danom farebnom prevedení, ktoré reprezentuje klub aj ako suvenír pre fanúšikov.

EXTRAVAGANTNÉ KÚSKY
Známa značka Vans prišla na trh aj s nápaditejšími pestrofarebnými kúskami, v ktorých na seba budete určite pútať pozornosť.

0Shares
Categories: Novinky